کار با افراد حرفه ای در روح سنت یازدهم

کار با افراد حرفه ای در روح سنت یازدهم

انجمن SA در بلژیک توسط اعضایی که از AA و Al-Anon آمده بودند، و تجربیات خوبی در کار کردن با مطبوعات داشتند، راه اندازی شد.

در بلژیک، از 14 پیش یعنی زمانی که ما کارمان را شروع کردیم، ما برای تیم‌های درمانگر و دانشجویان سال آخر رشتۀ سکسولوژی (مطالعات جنسی) ارائه‌هایی را انجام داده‌ایم، غرفه‌های اطلاعاتی را در نمایشگاه‌های سلامت روان برپا کرده‌ایم، پوسترها و کارت‌های ویزیت را توزیع کرده‌ایم، و جلسات متعددی را با پژوهشگران و دانشمندان به صورت حضوری و از زمان کووید در محیط زوم ترتیب داده‌ایم.

ما همچنین یک جلسه به طور خاص برای با پژوهشگران مذهبی ترتیب دادیم. و چند نفر از اعضا به برقراری تماس با کارکنان زندان ها ادامه داده اند تا پیام را به دوستانمان در زندان برسانند.

علاوه بر این، ما در 14 سال گذشته حدود پانزده مصاحبه با نویسندگان و اصحاب رسانه و مطبوعات انجام داده ایم. اولین اعضای ما افرادی بودند که تجربه کافی و وسیعی در انجمن الکلی های گمنام (AA) و انجمن خانواده های الکلی های گمنام (Al-Anon) در کار با این نوع خاص از افراد حرفه ای را داشتند. کشور ما فرهنگ رسانه‌ای هیجان‌محور برخی دیگر از کشورها را ندارد، که این باعث ایجاد تجربه‌ای امن و مفید از همکاری، همگی با روح سنت یازدهم می شود. ما به نام SA صحبت نمی کنیم؛ ما فقط از تجربۀ خودمان به صورت ناشناس و با حفظ گمنامی صحبت می کنیم.

وقتی درخواستی از یک روزنامه یا مجله برای مصاحبه دریافت می کنیم، قبل از تصمیم گیری در مورد آن درخواست، آن را به دقت و در سطح بین گروهی بررسی می کنیم. اگر تصمیم گرفتیم ادامه بدهیم، ابتدا شرایط خود را برای خبرنگار مطرح می کنیم: امضای قراردادی که ناشناس ماندن و گمنامی ما را صد در صد تضمین کند و همچنین ضمانت کند که متن برای هیچ هدف دیگری استفاده نشود، و همچنین خواندن و تصحیح مقاله قبل از انتشار آن. بیشتر اوقات هم فقط تعداد انگشت شماری از سوالات را دریافت می کنیم.

به لطف نیروی برترم، من توانستم در سال گذشته در دو مصاحبه در مورد اعتیاد جنسی شرکت کنم. این مصاحبه ها به درخواست یک مجله و روزنامۀ ملی انجام شد. هر دو مصاحبه برای من یک موهبت بود. آنها برای من  تجربه ای مفید و کامل از کارکرد قدم دوازدهم بودند.

استند اطلاعات ما در نمایشگاه سلامت روان می‌خواهی متوقف شوی، اما نمی‌توانی؟ یک راه حل وجود دارد: معتادان جنسی گمنام

استند اطلاعات ما در نمایشگاه سلامت روان بلژیک؛ پوستر بزرگی که درست کرده بودیم می‌گوید: «می‌خواهی متوقف شوی، اما نمی‌توانی؟ یک راه حل وجود دارد: معتادان جنسی گمنام.»

اولین مصاحبه ای که انجام دادم به همراه یکی از اعضای آقا بود که چند سال بیشتر از من پاکی جنسی داشت. اینکه او هم حضور داشت برایم احساس امنیت زیادی به وجود می آورد. من اصلاً نمی خواستم آن مصاحبه را به تنهایی انجام بدهم و در واقع توان انجامش را هم نداشتم. به خانۀ روزنامه نگار رفتیم. من توانستم در مورد اعتیادم به شهوت صحبت کنم، اینکه اعتیادم چگونه بود، چه اتفاقاتی برایم افتاد، و اینکه SA چگونه به من اجازه داد تا امروز از نظر جسمی و عاطفی پاک و هوشیار باشم. برادر SA من هم همین کار را کرد و البته به سؤالات «سخت‌تر» هم پاسخ داد، به عنوان مثال در مورد شفاف سازی کلیولند (تعریف هوشیاری جنسی و تعریف همسر در SA) و همچنین در مورد سنت های دوازده گانه. روزنامه نگار هم رفتار بسیار صمیمی و صادقانه ای داشت. به نظر می رسید مقاله خوبی از آب در آمده، و انجام این خدمت باعث شد من احساس ارزشمند بودن کنم، و مهمتر از همه: مرا هوشیار نگه داشت.

مقاله دوم هم برای یک روزنامۀ ملی بود و البته فرمت متفاوتی داشت: پنج نفر از ما اعضا، یک جلسۀ باز SA را در اتاق جلسه در دفتر روزنامه به همراه یک روزنامه نگار به عنوان ناظر برگزار کردیم. ما بخشی از کتاب سفید را خواندیم و مثل همیشه در مورد آن به مشارکت کردن پرداختیم. چیزی که بلافاصله روزنامه نگار را تحت تأثیر قرار داد این بود که ما چقدر معمولی بودیم، نه آدم های عجیب و غریب، بلکه معلمان معمولی، کارمندان و سایر افراد عادی. ما بیگانه نبودیم، فقط یک بیماری داشتیم و بلکه هوشیار هم بودیم.

من خیلی خوشحال می شوم که از هر فرصتی برای از بین بردن تابوها در مورد اعتیاد جنسی و نادیده گرفتن این مسئله استفاده کنم. ما امیدواریم که کارمان با روزنامه‌نگاران درها را به روی آن معتادان جنسی که هنوز در حال تقلا و عذاب هستند، و هنوز راهی برای خروج نمی بینند باز کند.

 

ناتالی و. – بلژیک

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.