کارکردن قدم ها به منظور حل کردن لخته های روحی من

کارکردن قدم ها به منظور حل کردن لخته های روحی من

من یک عضو خانم در انجمن معتادان جنسی گمنام (SA) هستم. من یکی از دوستانم را به برنامه آوردم و او را تشویق کردم که با خیال راحت هر چیزی را با راهنمای خودش در میان بگذارد. او گفت: “هر چیزی؟” و من پاسخ دادم: “بله، هر چیز و همه چیز.” سپس تجربیات، توانایی و امیدم را بیشتر با او که یک عضو تازه وارد در گروه بانوان بود، به اشتراک گذاشتم. او پرسید که آیا می توانم راهنمای او باشم؟ در آن لحظه من هوشیار بودم و با توجه به اینکه دوستی ما در طول سال‌ها فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته بود و ما بعد از مدتها اکنون همدیگر را پیدا کرده بودیم، فکر کردم عاقلانه‌تر است که به او کمک کنم شخص دیگری را پیدا کند. این کار به او این امکان را می داد که با راهنمایش کاملاً باز باشد، بدون ترس از هر گونه دلخوری یا رنجیدن.

 

آن خانم به دلیل پیشرفت هایی که داشت، او هم به نوبه خود دو نفر از اقوامش را وارد برنامه کرد. من نمی‌دانستم که او هم مثل من در حال تحمل کشمکش ها و سختی هایی است، خیلی کمتر از آن دو نفر دیگر که همراه خودش آورده بود. تصور کنید که هر دوی ما فکر می‌کنیم که دوستی عمیقی با هم داریم، اما هر کدام از ما در تلاش و تقلا هستیم و سعی می‌کنیم درد خودمان را پنهان کنیم. در طول مدتی که دوستی ما کمرنگ تر شده بود، هر کدام از ما فکر می‌کردیم که طرف مقابل، دیگر به دوستیمان اهمیت نمی‌دهد.

 

در واقع، این جور اتفاقات چیزهایی است که من از آنها جلوگیری می کنم چون که مرا می کشند. این چیزها مانند یک لخته روحانی هستند که مانع از برقراری ارتباط آزادانه من با خدا می شوند. درست مانند یک لخته فیزیکی در رگ‌ها که می‌تواند انسان را فلج کند یا بکشد، یک انسداد معنوی نیز به همان صورت عمل می‌کند.

 

وقتی ترازنامه قدم 4 را کار می کنم، شروع به حل کردن لخته‌ها می‌کنم تا بتوانم درد را با بهبودی جایگزین کنم. سپس ترازنامه روزانه قدم 10 از تشکیل و تکثیر لخته های جدید جلوگیری می کند. جریان های متلاطم در ذهن من آرام می شوند. من همیشه از مواجه شدن با نقص‌های شخصیتم در قدم 10 خوشحال نیستم. به همین دلیل است که قسمت آخر آن، «قاطعانه افکار خود را به کسی معطوف کنیم که بتوانیم به او کمک کنیم»، برای من نجات بخش است. با گرایش عمدی توجه ام به سمت کمک کردن به شخصی دیگر، خودم را از احساس سرزنش نسبت به خودم بیرون می کشم و راحت می شوم.

 

صداقت شدید با نیروی برترم در مراقبه، با خودم در خودآزمایی، و با دیگران در معاشرت، باعث می شود که من در بهبودی ام فعال و خوشحال باشم.

 

رینا آر.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.