چگونه شهوت را ترک کنیم؟

چگونه شهوت را ترک کنیم؟

چگونه شهوت را ترک کنیم؟ برای رهایی از شهوت چکار کنیم؟

تجربه شهوت یا میل جنسی کاملاً طبیعی است. احساسات شما ممکن است معطوف به شخص خاصی باشد، یا ممکن است به سمت فعالیت هایی مانند خود ارضایی یا تماشای پورنوگرافی کشیده شوید. اما گاهی اوقات، این خواسته ها می توانند طاقت فرسا یا ناخواسته باشند.

اگر خود ارضایی و تماشای پورنوگرافی تبدیل به امری واجب در زندگی افراد شود می تواند مشکل ساز شود. اگر نمی توانید این افکار و احساسات ناراحت کننده مربوط به شهوت و خود ارضایی را از بین ببرید و برای جواب به سوال چگونه شهوت را ترک کنیم، نگران نباشید راه های زیادی برای مدیریت این موضوع وجود دارد که در این مقاله به بررسی و معرفی آن ها می پردازیم، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

 

راه های ترک خود ارضایی |چگونه شهوت را ترک کنیم؟

راه های مختلفی برای ترک شهوت و خود ارضایی وجود دارد ما کاربردی ترین آن ها را به شما معرفی می کنیم:

 

1-برای خود حد و مرز تعیین کنید

اجتناب از وسوسه ها می تواند به شما در مدیریت خواسته هایتان کمک کند. به عنوان مثال، اگر وسوسه می‌شوید که هر زمان که پای لپ تاپتان هستید به پورن نگاه کنید، یک برنامه یا افزونه مرورگر را دانلود کنید تا وب ‌سایت‌های وسوسه‌ انگیز را مسدود کنید.

افرادی که می خواهند خود ارضایی را ترک کنند باید از فیلم ها، تصاویر و وب سایت های پورنوگرافیک خودداری کنند. اگر فردی بتواند بین خود و پورنوگرافی مانعی ایجاد کند، می تواند به ترک عادت کمک کند. یا، اگر با احساسات جنسی نسبت به یک شخص خاص دست و پنجه نرم می کنید، در صورت امکان ارتباط خود را با او محدود کنید.

عمومی‌ تر کردن فعالیت‌هایتان می‌ تواند تسلیم شدن به میل جنسی را دشوارتر کند. به عنوان مثال، سعی کنید به جای زمانی که در اتاق خود تنها هستید، از لپ تاپ خود در مکان های عمومی مانند نیمکت پارک یا کافی شاپ استفاده کنید.

 

2-محرک های خود را شناسایی کنید

درک خواسته های خود کنترل آنها را آسان تر می کند. دفعه بعد که احساس شهوت را تجربه کردید، به آنچه در حال وقوع است فکر کنید. به عنوان مثال، آیا زمانی که استرس دارید یا بی حوصله هستید افکار جنسی ناخواسته بیشتری به سراغتان می آید؟ فهرستی از چیزهایی که به نظر می ‌رسد باعث تحریک آن افکار و احساسات ناخواسته می‌شوند را بنویسید و ایده‌هایی را در مورد نحوه برخورد با این محرک‌ها یادداشت کنید.

به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که آن افکار شهوانی زمانی که حوصله‌ تان سر می‌رود، بیشتر ظاهر می‌شوند، به دنبال راه‌هایی باشید که ذهنتان را مشغول نگه دارید. سعی کنید هنگام انجام کارهای خسته کننده، مانند تا کردن لباس، به موسیقی یا یک پادکست سرگرم کننده گوش دهید.

ممکن است متوجه شوید که از افکار یا رفتارهای جنسی برای مقابله با استرس استفاده کرده اید. هدف خود را برای یافتن روش های مقابله ای جدید و ایجاد عادات سالم تر تعیین کنید.

 

3-راه های سالمی برای مشغول نگه داشتن خود بیابید

با سرگرمی ها و فعالیت های سرگرم کننده حواس خود را پرت کنید. دفعه بعد که شروع به تمرکز بر روی افکار جنسی کردید، برای دویدن یا یک دوست برای چت تماس بگیرید. همچنین می توانید کاری خلاقانه انجام دهید، مانند نقاشی، نواختن ساز، یا پختن یک غذای خوب.

این کمک خواهد کرد که ذهن شما را از خواسته های ناخواسته خود دور کنید. به جای تمرکز بر شخصی که به او میل دارید، روی فعالیت هایی تمرکز کنید که به شما کمک می کند احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.

 

4-روش های آرام سازی را امتحان کنید تا به شما کمک کند آرام شوید

اگر استرس محرک وسواس جنسی باشد، فعالیت های آرامش بخش می تواند کمک کند. اگر احساس می‌کنید استرس دارید، به موسیقی آرام گوش دهید، حرکات کششی سبک انجام دهید یا کمی یوگا را امتحان کنید. دوش گرفتن یا پیاده روی نیز می تواند کمک کننده باشد.

اگر حواس ‌تان پرت می ‌شود و سعی می ‌کنید به تنهایی آرام شوید، سعی کنید در یک کلاس ثبت ‌نام کنید (مانند یک دوره آنلاین تای چی) یا کاری آرامش ‌بخش با یک دوست انجام دهید.

 

5-اگر مذهبی هستید برای راهنمایی دعا کنید | چگونه شهوت را ترک کنیم؟

دعا می تواند به شما کمک کند آرامش و وضوح را پیدا کنید. بسیاری از افراد با ایمان هنگامی که با مسائلی مانند شهوت و وسوسه دست و پنجه نرم می کنند به دعا روی می آورند. اگر به قدرتی بالاتر اعتقاد دارید، هر روز لحظه ای را به ارتباط خصوصی با آنها اختصاص دهید و از آنها راهنمایی بخواهید.

مطالعات نشان می‌ دهد که دعا زمانی آرامش و رفاه بیشتری به ارمغان می‌آورد که آن را مثبت نگه دارید و به جای سرزنش کردن خود و تمرکز بر شکست‌های خود، روی صحبت با قدرت برتر خود تمرکز کنید. به عنوان مثال، به جای گفتن جمله ای مانند “خدایا، من شکست خوردم و دوباره تسلیم وسوسه شدم”، چیزی مانند “خدایا، بسیار ممنونم که در این مسیر قرار گرفتم تا تبدیل به فردی که می خواهم بشوم. به من در غلبه بر این افکار وسوسه انگیز کمک کن”

 

چگونه شهوت را ترک کنیم؟

 

عوارض جانبی خود ارضایی |چگونه شهوت را ترک کنیم؟

خود ارضایی معمولاً عوارض جانبی ایجاد نمی کند. با این حال، اگر خود ارضایی فعالیتی ثابت یا شدید باشد، ممکن است عوارض جانبی زیر را ایجاد کند:

 

ادم: در مردان، محکم گرفتن آلت تناسلی در طول خود ارضایی می تواند باعث تورم خفیف یا ادم شود.

تحریک پوست: زمانی که خود ارضایی بیش از حد شدید باشد، ممکن است منجر به خارش یا تحریک پوست شود. تحریک پوست معمولاً خفیف است و پس از چند روز برطرف می شود.

احساس گناه: اگرچه خود ارضایی اشتباه یا ناسالم نیست، برخی افراد ممکن است پس از آن احساسات منفی مانند احساس گناه یا شرم را تجربه کنند.

 

اثرات روانی که خود ارضایی بر روی روان می گذارد بسیار خطرناک تر از اثرات جسمی آن است و ممکن است برای زندگی جنسی شما و رابطه زناشویی تان چه در زمان حال و چه آینده اثرات بسیار مخربی داشته باشد. لذا داشتن هر نوع اعتیاد جنسی که برای روح و جسم شما مضر باشد باید سریعا متوقف و از طریق روش های موثر درمان شود.

 

ما در سایت انجمن SA اصفهان سعی می کنیم به سوال چگونه شهوت را ترک کنیم بپردازیم و  با بیان نکات لازم به شما کمک کنیم تا زندگی شاد و آرام داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.