معرفی انجمن ترک خودارضایی در اصفهان

معرفی انجمن ترک خودارضایی در اصفهان

ترک خودارضایی به تنهایی امکان پذیر نیست.در انجمن ترک خودارضایی بیشتر افرادی که تجربه اینکار را داشته اند همین موضوع را بیان می کنند.انجمن معتادان جنسی مکانی است که بسیاری از افرادی که به آخر خط خود ارضایی رسیده اند و آسیب های جسمی و روحی زیاد دیده اند دور هم جمع شده تا به کمک هم از اعتیاد به آن رهایی یابند.

معرفی انجمن ترک خودارضایی در اصفهان

خودارضایی و هشیاری جنسی

خودارضایی و هشیاری جنسی

برای من خودارضایی به معنی فرار از واقعیت و مثل یک داروی روان گردان عمل می کند.ابتدا در مرحله اول این کار جنبه فیزیکی داشت و منجر به خالی شدن ذهن من و پناه بردن به خلوتگاهی شد که در آن از فکر و اندیشه دور بودم و تمام ارتباطاتم را با دنیا و دیگران از دست داده بودم.

اما در مرحله دوم خودارضایی شکل جدیدی به خود گرفت و جنبه ذهنی پیدا کرد و من به وسیله تصورات کنترل می شدم و از تصاویر شهوت انگیز استفاده می کردم و در ذهنم با یک شریک جنسی مجازی رابطه برقرار می کردم.هر دو نوع آن برای من فرار از خودم بود.هر چقدر اینکار بیشتر انجام میدادم بیشتر میدیدم که دارم از خودم فرار می کنم و از بقیه جدا میشدم.

میدیدم که تمام ویژگی های رفتاری بیمارگونه در خودارضایی های من وجود داشت مانند تغییر روحیه، دور شدن و از دست دادن خود.اینکار برای من مثل خوابیدن با دیگران است و حضور یک شریک جنسی شکل دیگری از خودارضایی است.بعد از ملحق شدن به انجمن اس ای و کارکرد قدم های 12 گانه فهمیدم که خودارضایی یک نتیجه است و شهوت مسئله اصلی و پنهان می باشد.

فواید ترک استمناء و رهایی از اجبار شهوت

فواید ترک استمناء و رهایی از اجبار شهوت

حتما می دانید که انجام دادن خودارضایی یک نوع اعتیاد است که رهایی از آن به تنهایی مشکل بوده و نیاز به یک جمع داریم که تجربه مشابه ما را داشته باشند.اما در زمانی که خودارضایی می کنیم به جسم و روح و فکر خود آسیب می رسانیم و در این بخش می خواهیم به فواید ترک عمل خودارضایی اشاره کنیم.

 1. داشتن رابطه جنسی  بهتر با همسر خودتان
 2. افزایش انرژی و قوای جسمی
 3. افزایش اعتماد به نفس
 4. لذت بردن از زندگی و لحظه حال
 5. کنترل بر خویشتن یا خویشتن داری بیشتر
 6. فکر نکردن دائم به رابطه جنسی
 7. داشتن حافظه قوی تر
 8. تمرکز بیشتر بر روی مسائل کاری و شخصی
 9. داشتن مو های قوی تر و محکم تر
 10. داشتن بنیه قوی و انرژی فیزیکی بالا
 11. خوشبین شدن و تغییر طرز نگرش به زندگی
 12. سلامت روحی و روانی

آیا میتوان مصرف خودارضایی را کنترل کرد؟

آیا میتوان مصرف خودارضایی را کنترل کرد؟

بسیاری از افرادی که درگیر انجام دادن خودارضایی هستند عموما با اینکه دچار مشکلات مقاربتی و جسمی شده اند و انرژی خود را از دست داده اند اما باز هم به دنبال راه حلی هستند که بتوانند به صورت کنترل شده مصرف کنند.در انجمن اس ای ایران تجربیات محتلف اعضا در این مورد متفاوت است.

آنها عقیده دارند که یک بار انجام دادن خودارضایی زیاد و هزاران بار خودارضایی کردن کم است.یکی از اعضاء sa اصفهان می گوید: وقتی درگیر خودارضایی میشدم دیگر کنترلی بر اندام و جسم خود نداشتم و چندین بار این کار را پشت سر هم تکرار می کردم، تا جایی که بدنم بدون حس و خسته میشدم.در برخی مواقع از آلت تناسلی خون یا مایع قرمز رنگ نیز خارج میشد و دستگاه تناسلی من زخمی شده بود.

به خودم قول میدادم که دیگر اینکار را نکنم ولی بعد از مدتی که عموما چند روز بیشتر طول نمیکشید دوباره اینکار را انجام میدادم.تلاش برای کنترل مصرف در دوره های کوتاه زمانی موثر واقع میشد ولی مجددا اجبار به مصرف برمیگشت و مرا در هم میکوبید تا وقتی که انجمن sa را پیدا کردم.

مفهوم رابطه جنسی با خود | انجمن sa اصفهان

مفهوم رابطه جنسی با خود | انجمن sa اصفهان

اگر بخواهیم رابطه جنسی با خود را تعریف کنیم به تعاریف زیر که در انجمن sa اصفهان و تهران و مشهد آمده برخورد می کنیم.

 1. آیا در انجمن رابطه جنسی با خود لمس کردن خود به منظور تحریک جنسی همراه با برون ریزی یا بدون آن نیست؟
 2. آیا رابطه جنسی با خود تماشای موضوعات شهوت انگیز اینترنتی به منظور تحریک خود نیست؟
 3. آیا رابطه جنسی انجام دادن هر عملی به منظور تحریک شدن نمی باشد؟
 4. آیا رابطه جنسی مرور کردن تصاویر و خیالات جنسی به منظور تحریک شدن میل جنسی نیست؟

اگر این موارد رابطه جنسی با خودمان نیست پس اسم آنرا چه چیزی می توان گذاشت؟پس راه حل چیست؟ ما معتقدیم راه حل همان جمله معروف خودت باش و با خودت صادق باش می باشد.در انجمن sa اصفهان که متشکل از مردان و زنانی است که به روابط جنسی اعتیاد دارند و در حال حاضر بهبودی یافته اند بپیوندید.

خودارضایی کردن در افراد مختلف بیانگر چه موضوعاتی است؟

خودارضایی کردن در افراد مختلف بیانگر چه موضوعاتی است؟

زمانی که خودارضایی میکردم فقط می خواستم از مسائل و واقعیت های روزمره خود فرار کنم.نمیتوانستم با واقعیت های زندگی روبرو شوم و مصرف کردن شهوت به شکل خودارضایی را بهترین راه حل می دانستم.اما تجربه اعضا sa نشان می دهد که خودارضایی و به ارگاسم رسیدن در مردان و زنان بیانگر موضوعاتی است که آن شخص سعی داشته با این کار بر روی آن چیزها سرپوش بگذارد.

همانطور که وقتی یک فرد سیگاری عصبی یا خوشحال است اقدام به کشیدن سیگار می کند یک معتاد جنسی نیز وقتی عصبانی یا خوشحال است  برای تخلیه هیجانات و داشتن تعادل و حال بهتر شروع به مصرف شهوت می کند.حالت های روحی و روانی نامتعادل در شخص و نداشتن شناخت شخصی نسبت به احساسات خود باعث می شود که فرد معتاد به خودارضایی شود.حالاتی مانند خشم، حسادت،ترس و کینه و نفرت که شهوت ما را فعال می کند.

آیا انجمن sa برای من است؟ | سخنی با مشاوران و روانشناسان خانواده

آیا انجمن sa برای من است؟ | سخنی با مشاوران و روانشناسان خانواده

ما معتادان جنسی مردان و زنانی هستیم که کنترل رفتار و افکار جنسی خود را از دست داده ایم و در متوقف کردن افکار و رفتاری که برای ما احساس شرم و گناه و نا امیدی کرده بود ناتوان شده بودیم.بعضی از ما به خودارضایی اجباری،چشم چرانی، بدن نمایی و خودنمایی، خیانت به همسر و تماشای پورنوگرافی اعتیاد پیدا کرده بودیم.

من به SA آمدم به این دلیل که چنان درد احساسی را تجربه میکردم که می خواستم خودم را بگشم اما نمیتوانستم.من فهمیدم که کنترل زندگی را از دست داده ام و شهوت بدون اجازه من در حال نابودی زندگی من است.

شهوت چیست؟ شهوت یک طرز فکر و نگرش است که غریزه ای طبیعی را به خواسته های غیر طبیعی تبدیل می کند.ما از رابطه جنسی برای کاهش انزوا،تنهایی،ترس،تنش و پوشاندن احساسات،شاد بودن،برای فرار و ارضاء شدن نیاز شدیدمان به خداوند استفاده می کنیم.

اگر فکر میکنید معتاد جنسی نیستید بهتر است به 20 سوالی که در مقاله قبلی به آن اشاره شد نگاهی بیندازید.بسیاری از افرادی که مشاوران و روانشناسان خانواده مراجعه می کنند و با شهوت مشکل دارند شرایط پیوستن به انجمن sa را دارند و این انجمن به عنوان روش مکمل برای مشاوران اعتیاد و روانشناس ها عمل می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.