مشاوره ترک فیلم پورن

مشاوره ترک فیلم پورن

در حال حاضر تعداد افرادی که خود را دعوت به تماشای فیلم‌های پورن می نمایند؛ و با هدف کسب لذت کوتاه مدت برای جسم و روان خود آسیب های نگران کننده و بلند مدتی را رقم می‌زنند، کم نیستند. البته که شرایط منظور؛ جای تاسف و نگرانی را به دنبال دارد اما تنها با افسوس خوردن نمیتوان شرایط را بهبود بخشید بلکه وضعیت بحرانی‌تری رقم خواهد خورد. اینجاست که مبحث مهم مشاوره ترک فیلم پورن به عنوان راه حلی برای رهایی از این سیاه چال سیاه به میان می آید.  حدود ۶ درصد یا بیشتر از افرادی که فیلم پورن را تماشا می کنند دچار اعتیاد جنسی می شوند. این آمار با گذشت زمان و دسترسی آسان افراد به این نوع فیلم ها هر روزه نمودار صعودی تری را طی خواهند کرد. البته موضوع نگران کننده تر کاهش سن در تماشای فیلم پورن است که با در دست داشتن ابزار متعددی چون تلفن همراه و سیستم های کامپیوتری و استفاده از انواع فیلتر شکن ها برای کودکان و نوجوانان ،سهولت دسترسی را به همراه خواهند داشت. اما در بحرانی ترین حالت ممکن با دریافت مشاوره ترک فیلم پورن؛ کنترل اوضاع تا میزان قابل توجهی به دست خود فرد خواهد درآمد‌.

 

وابستگی یا اعتیاد به فیلم های پورن به چه صورت شکل خواهند گرفت؟

 

شاید اولین دسترسی هر فرد به فیلم‌های پورن تنها وابسته به حس کنجکاوی صورت پذیرد اما به مرور زمان، قالب یک وابستگی دائم را به خود می‌گیرد:

 

 

وابستگی یا اعتیاد به فیلم های پورن به چه صورت شکل خواهند گرفت؟

 

  • مرحله ابتدایی

 

طبق بررسی های صورت پذیرفته، اولین تماشا کنندگان  فیلم‌های پورنوگرافی نوجوانان هستند. کنجکاوی بیشتر افراد در این سن وابسته به ترشح بیشتر دوپامین نسبت به سایر گروه‌های سنی دیگر است و این شرایط یعنی آمادگی بیشتر افراد برای قرار گیری در آستانه اعتیاد جنسی.

در این مرحله مشاور نقش پر رنگ تری را نسبت به سایر راه حل ها یا که بهتر بگوییم پیشگیری ایفا می نماید. چرا که آموزش جنسی به نوجوانان در چارچوبی خاص نیازمند دانش کافی است که به واسطه مشاوران در اختیار والدین قرار خواهند گرفت.

 

  • مرحله ۲ یا وسواس اجباری | مشاوره ترک فیلم پورن

 

در این مرحله فرد دچار نوعی وسواس اجباری خواهد شد به گونه‌ای که تا میزان قابل توجهی کنترل و مدیریت رفع نیاز جنسی اش به حداقل می‌رسد؛ به همین سبب بالاجبار و بدون اختیار برای تماشای فیلم‌ های پورن دچار آشفتگی خواهند شد.

 

  • مرحله سوم و عدم قانع شدن | مشاوره ترک فیلم پورن

 

در این مرحله اعتیاد فرد در حال شکل گیری و اوج گرفتن است‌. در صورتی که فرد به فیلم های کوتاه بسنده نخواهند کرد و برای کسب لذت نیازمند تماشای فیلم های متنوع تر و طولانی تر می‌باشد‌. این شرایط را در اعتیاد به مواد مخدر به مصرف دوز بالاتر تشبیه خواهیم کرد.

 

  • مرحله چهارم |مشاوره ترک فیلم پورن

 

در مرحله چهارم فرد نسبت به تماشای فیلم پورن، به طور کامل احساس جنسی خود را از دست می‌دهد و هیچ محرکی نمی تواند سبب ایجاد حس تحریک آمیزی در اندام های جنسی او گردد. اما همچنان به تماشای فیلم های پورن در تایم معین خواهد پرداخت.

 

  • مرحله پنجم یا عدم کسب لذت در رابطه جنسی واقعی

 

این مرحله به سبب غرق شدن فرد در دنیای رابطه جنسی و ابعاد مشابه آن همچون فیلم پورن؛ شخص دیگر موفق به کسب لذت در رابطه جنسی نخواهد شد چرا که تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد تا به همراه شریک جنسی خود حرکات تحریک آمیز صحنه های فیلم را اجرایی نمایند ولی در صورت عدم موفقیت به یکباره از این شرایط کناره گیری کرده و به فکر ترک فیلم های پورن می‌افتند. در این شرایط تنها مشاوره ترک فیلم پورن موفق خواهد شد‌ که که فرد را از پشت سر گذاشتن این بحران ها و فشارهای طولانی مدت، نجات بدهد.

 

درمان اعتیاد به فیلم های پورنوگرافی به واسطه مشاوره

 

روش های متعدد و موثر بسیاری برای درمان و ترک مرحله ای اعتیاد به فیلم پورن به افراد پیشنهاد خواهند شد که هر کدام با تاثیرات متفاوتی برروی هر فردی ظاهر می گردند. تشخیص راه درمانی صحیح بر عهده مشاور خواهد بود:

  • درمان شناختی به روانشناس در حیطه تخصص مربوطه که در جایگاه اولین و موثرترین روش قرار دارد؛
  • درمان دارویی بنا بر تشخیص روانپزشک؛
  • عضویت در گروه های خود یاری به توصیه روانپزشک

 

 

درمان اعتیاد به فیلم های پورنوگرافی به واسطه مشاوره

 

دریافت مشاوره تلفنی جهت ترک اعتیاد پورنوگرافی

 

اعتیاد به پورنوگرافی، نوعی اعتیاد است که در فضای اینترنتی شکل گرفته است و می تواند نتایجی چون روابط جنسی تلفنی، ویدئویی و ‌… را به دنبال داشته باشد. پس نباید از کنار آن به سادگی گذر کرد‌. مشاوره اعتیاد به پورن به عنوان یکی از اصلی ترین زیرشاخه‌های مشاوره جنسی؛ عواقب آسیب زننده اعتیاد به خودارضایی و دیدن فیلم های پورنوگرافی برای ما تصویر سازی خواهند کرد و ما را نسبت به این مسئله طرد می کنند. البته برای دریافت مشاوره تنها محکوم به حضور نخواهیم بود و می توانیم نکات لازم را به از طریق مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت نماییم چراکه برای برخی از افراد حضور و شرح توضیح، شرایط ناخوشایندی تلقی می گردد‌.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.