عوارض خودارضایی | آسان ترین راه ترک آن در اصفهان

عوارض خودارضایی | آسان ترین راه ترک آن در اصفهان

متاسفانه یکی از رایج ترین کارها برای رسیدن به لذت جنسی انجام عمل خودارضایی در زنان و مردان می باشد.این امر در سالهای گذشته و بالا رفتن آمار فشاد جنسی در کشور افزایش یافته است.اما عوارض خودارضایی برای کسانی این که این کار را انجام می دهند چیست؟

 1. ریزش مو
 2. کاهش قدرت بینایی
 3. کاهش تمرکز
 4. اختلالات فکری و روانی
 5. بدبینی و سوء ظن
 6. شک و ترس و تردید
 7. لرزش دست
 8. اختلالات جنسی
 9. افسردگی و انزوا طلبی
 10. اتلاف وقت و انرژی

اینها تعدادی از صدها عوارض خودارضایی است که می تواند برای شخص داشته باشد.شاید تا به حال شخصی که اقدام به ترک خودارضایی گرفته است در دوره های کوتاه مدت موفق بوده اما به صورت مستمر نتوانسته که از انجام دادن این کار رها شود.مصرف قرص و دارو نتایج اثربخش دائمی نداشته و تحقیقات و تجربیات افرادی که خودارضایی را ترک کرده اند نشان می دهد که ریشه این کار در روح انسان می باشد.

یکی از آسان ترین و بدون هزینه ترین روش ها برای ترک خودارضایی پیدا کردن افرادی است که مثل خود شخص این مشکل را داشته اند و انجمن معتادان جنسی گمنام یکی از مکانهایی است که در اصفهان به منظور کمک به کشانی که سالهاست درگیر خودارضایی هستند در حال فعالیت است.

عوارض خودارضایی چیست ؟ | چرا نباید این کار را انجام دهیم؟

خودارضایی چیست ؟ | چرا نباید این کار را انجام دهیم؟

خودارضایی به عملی گفته می شود که فرد برای ارضای خود انجام می دهد و با خودش رابطه برقرار می کند.علت انجام این کار در نگاه اول شاید تحریک شدن به دلیل دیدن فیلم های مستهجن یا دیدن تصاویر جنسی باشد اما وقتی به بطن قضیه برویم میبینیم که فرد دارای اختلالات روحی و روانی می باشد.

اما این سوال که چرا نباید خود را ارضا کنیم برای خیلی از جوانهای مجرد پیش می آید که میپرسند ما که شرایط ازدواج را نداریم و شرایط جامعه هم اجازه برقرار کردن ارتباط جنسی را نمی دهد بنابراین ارضا کردن خودمان بهترین روش برای رسیدن به اوج لذت جنسی است.اما آمار نشان میدهد کسانی که این عمل را انجام میدهند در ارتباطاتشان دچار مشکل های متعدد می شوند و مشکلات زیادی را در محیط کاری و خانوادگی تجربه می کنند.

اگر به این فهم برسیم که لذتی بالاتر از ارضا کردن وجود دارد و آن انجام ندادن این کار به سبب برطرف کردن مشکلات روحی و تغییر باورها می باشد و اینکه حس نیاز به ارضای جنسی یک حس خودساخته بوده و در اصل احساس واقعی نمی باشد می توانیم خودارضایی را ترک کنیم.

انجمن SA در ایران راهی برای رسیدن به هشیاری جنسی

انجمن SA در ایران راهی برای رسیدن به هشیاری جنسی

ما افرادی هستیم که با افکار و رفتارهای جنسی خود مشکل داریم.تجربه ما این است که ما به شهوت و اعمال اجباری جنسی اعتیاد داریم.به این دلیل ما خود را معتاد جنسی می نامیم.با وجود نتایج منفی، احساس حقارت،دروغ ها ،بیماری ها،از دست دادن شغل ما نمیتوانیم پیش بینی کنیم که به چه میزان یا برای چه مدت تصورات یا ارتباطهای جنسی با خودمان و دیگران را دنبال کرده ایم.ما دنبال کردن شهوت به شکلهای مختلف را ادامه میدهیم و راه حل رهایی فقط هشیاری جنسی می باشد.

هشیاری جنسی به معنای نداشتن هر نوع رابطه جنسی با خود و یا شریک دیگری غیر از همسر است.همچنین هشیاری جنسی به معنی پیروزی و آزادی در حال رشد از انواع شکل های تفکر جنسی و شهوت است که در زندگی ما وارد می شود.انجمن SA یا معتادان جنسی گمنام برای کسانی است که تشخیص می دهند بر روی شهوت خود هسچ قدرتی ندارند و کسانی که می دانند به قدرت یک نیروی برتر برای داشتن یک زندگی بهتر نیازمندند.

عوامل تاثیر گذار روی آوردن مردان و زنان به عمل خودارضایی

عوامل تاثیر گذار روی آوردن مردان و زنان به عمل خودارضایی

اگر بخواهیم به این موضوع بپردازیم که چه عوامل موثری هستند که باعث می شوند مردان و زنان به خودارضایی روی آورند می توانیم به ریشه برگردیم یعنی جایی که کمتر کسی به آن توجه می کند.بیشتر روانشناسان که با انجمن های دوازده قدم و انجمن معتادان جنسی گمنام آشنایی ندارند برای تسکین روحی و عاطفی ترک اعمال جنسی مانند ارضا کردن خود و رابطه های جنسی پی در پی بیمار را با انواع داروها روانه منزل می کنند.

اما مدتی نمیگذرد که شخص متوجه می شود که بدون مصرف داروها باز هم میل به ایجاد رابطه جنسی و خودارضایی کردن را دارد.دلایل مختلفی وجود دارد که ریشه همه آنها در کودکی شخص نهفته است.

مهمترین این دلایل درونی بوده و شامل

 1. احساس تنهایی
 2. احساس خشم
 3. احساس گناه
 4. احساس ترس
 5. احساس کمبود عاطفی

این 5 احساس در همه اشخاصی که به اعمال جنسی اعتیاد دارند به چشم میخورد حالا جه خودش قبول داشته باشد چه نداشته باشد.راه حل این است که از شر این احساسات رها شویم که راه آن کمک گرفتن از جمعی است که خودشان همین مشکل را داشته اند.انجمن معتادان جنسی گمنام در اصفهان بسیاری از کسانی را که با این کشکل دست و پنجه نرم می کردند به رایگان پذیرفته و الان اکثر این افراد پاک از هر گونه شهوت به زندگی برگشته اند.

خماری بعد از ترک خودارضایی چیست؟عوارض خودارضایی

خماری بعد از ترک خودارضایی چیست؟

اصطلاح خماری اشاره دارد به به نشانه هایی که یک معتاد در زمان محرومیت از دارو یا فعالیت های اعتیاد گونه مانند ارضا کردن خود یا برقرار کردن رابطه جنسی با جنس مخالف یا جنس موافق ممکن است تجربه کند.چنین نشانه هایی می تواند جسمی ،روحی یا احساسی باشد.این نشانه ها باعث فرو افتادن در دام این باور غلط می شود که ما باید حتما رابطه جنسی داشته باشیم.

اما در حقیقت کسی که به خودارضایی کردن معتاد شده هیچ تفاوتی با کسی که به مواد مخدر اعتیاد دارد نداشته و هر دو فکر می کنند بدون مصرف مسکنش می میرد.که در واقع این باور غلط بوده و اگر به این افکار و وسوسه ها بها ندهیم نمیمیریم.

ما وجود خود را دچار زخم های خود ساخته عاطفی کردیم و هشیاری کامل یک شیوه جدید برای رهایی از دام اعتیاد جنسی و برگشتن به زندگی است.هشیاری یک سفر درونی است و میفهمیم که بدون پناه بردن به دارویمان آنچه که حقیقتا در درونمان میگذرد چیست.برای هماهنگ شدن و تطبیق با این تغییرات نیاز به زمان است و اینکه شخص به انجمن معتادان جنسی گمنام یا انجمن SA اصفهان ملحق شده و از تجربیات دیگر اعضای گروه بهرمند شود و قدم های دوازده گانه SA را کار کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.