در انجمن SA اصفهان چه اهدافی دنبال می شود؟

در انجمن SA اصفهان چه اهدافی دنبال می شود؟

در انجمن SA اصفهان چه اهدافی دنبال می شود؟

برای آن که بدانید دردر انجمن SA اصفهان چه اهدافی دنبال می شود؟ تا انتها با ما باشید.

انجمن معتادان جنسی گمنام (SA) انجمن زنان و مردانی است که با اشتراک گذاشتن تجربیات و توانمندی‌های خود، سعی بر برطرف نمودن مشکلات جنسی خود و دیگر اعضای گروه هستند. تنها شرط عضویت در این انجمن، داشتن تمایل به توقف شهوت و دستیابی به هوشیاری جنسی است. لازم به ذکر است که در انجمن SA حق عضویتی وجود ندارد. هدف اصلی انجمن SA، ایجاد و ارتقای آگاهی و هوشیاری جنسی در بین افراد است که در نتیجه این هوشیاری هر فرد بتواند از انجام خود ارضایی و رابطه جنسی به غیر از همسر خود ممانعت کند.

در انجمن SA اصفهان چه اهدافی دنبال می شود؟

هدف

در واقع اعتیاد جنسی یکی از بیماری هایی است که می‌تواند بر زندگی افراد، روابط اجتماعی آن‌ها، شغل، درس، جایگاه اجتماعی و غیره تاثیر گذار باشد و زندگی فرد را مختل سازد. از آنجاییکه این بیماری روزانه در حال پیشرفت است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت، ایجاد محیط‌هایی با هدف ایجاد هوشیاری جنسی و درمان اعتیاد جنسی ضروری است. لذا انجمن SA اصفهان در جهت کمک به سلامت جنسی افراد با اهدافی مشخص تاسیس شده است که در ادامه اهداف این انجمن ذکر شده است:

ایجاد و ارتقای هوشیاری و آگاهی جنسی و حفظ آن: یکی از مهم‌ترین اهداف این انجمن این است که آگاهی و هوشیاری جنسی زنان و مردان مبتلا به وابستگی و اعتیاد جنسی افزایش یابد و در آینده نیز حفظ شود. تا جاییکه افراد اقدام به رابطه جنسی بجز همسر، خود ارضایی و هر عاملی که موجب اعتیاد جنسی می‌شود، ننمایند.

کمک به ترک اعتیاد جنسی افراد، از طریق اجرای برنامه‌های 12 قدم و 12 سنت: انجمن از طریق این برنامه‌ها به معتادان جنسی، چگونگی درمان خود را آموزش می‌دهند و آن‌ها را آگاه می‌کنند که قرار نیست تحت تاثیر ترک اعتیاد جنسی، رابطه جنسی را تا آخر عمر حذف کنند. برنامه 12 قدمی SA، بر مبنای ایجاد تمایل به متوقف نمودن شهوت می‌باشد و می‌تواند یک مسیر مکملی جهت مشاوران خانواده و روانشناسان و درمانگران در اصفهان باشد.

کمک به درمان بیماران مبتلا به اعتیاد جنسی به روش گروه درمانی: یکی دیگر از اهداف مهم ما در انجمن این است که فرد بیمار تنها نیست و خود را در بین افرادی که درگیر مشکلات اعتیاد جنسی مشابه با خودش هستند می‌بیند. در واقع فرد بیمار درمی‌یابد که در این زمینه تنها نیست. مزیت دیگر این روش، استفاده از تجربیات افراد مشابه خود بیمار است و همین امر موجب  افزایش آگاهی و هوشیاری در ارتباط با مسایل جنسی می‌شود. این نوع سیستم درمانی با اینکه نسبت به روش‌های دیگر درمان طولانی‌تر است ولی عمیق‌تر مسایل بیماران را بررسی و برطرف می‌کند.

رایگان بودن درمان جهت جذب بیشتر بیماران: جلساتی که در انجمن برگزار می‌شوند کاملا رایگان هستند، که می‌تواند موجب جذب بیشتر افراد گردد.

دستیابی به پاکی جنسی و حفظ آن: از اهداف اصلی انجمن ما رسیدن به پاکی جنسی، حفظ آن و کمک به دیگران در راستای این هدف می‌باشد. لازم به ذکر است که انجمن SA متعلق و یا مرتبط با هیچ گروه یا سازمان خاصی نمی‌باشد و هیچگونه تمایلی به بحث و ارائه نظر با آن‌ها ندارد. تنها موضوعی که برای ما مهم است رسیدن به پاکی جنسی و رهایی و آزادگی از اسارت شهوت است.

انجمن SA اصفهان چه خدماتی را ارایه میکند؟

برگزاری جلسات رایگان: انجمن ما از طریق برگزاری جلسات رایگان به صورت مجازی و یا حضوری، در تلاش برای کمک به افراد دارای اعتیاد جنسی است. در این جلسات از طریق به اشتراک گذاشتن تجربیات و توانایی مقابله هر فرد با مشکلات جنسی، سعی بر این است که افراد بتوانند مشکلات مشابه و مشترکشان را حل کرده و به درمان یکدیگر کمک کنند. می‌توان گفت که شرکت در جلسات موجب شروع هوشیاری جنسی افراد می‌شود.

برگزاری جلسات و ایجاد شرایط مناسب جهت پرسش و پاسخ: از طریق جلسات و پرسش و پاسخ‌های ایجاد شده، معتادان جنسی گمنام می‌توانند مشکلات مشترک خود را در زمینه اعتیاد جنسی برطرف کرده و به بهبود حال یکدیگر از طریق بیان تجربیات خود کمک کنند.

نشریات: استفاده از مطالب موجود در نشریات موجب شناخت انجمن و آشنایی با اهداف آن و همچنین افزایش بینش و آگاهی افراد در ارتباط با موضوعات جنسی است و می‌توان با مطالعه تجربیات افرادی که شرایط مشابهی داشته اند و بهبود یافته اند بر آگاهی خود در این زمینه‌ها افزود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.