ترک فیلم پورن

ترک فیلم پورن

تماشای فیلم های پورن بر زندگی زناشویی افراد تاثیر منفی دارد، مثلا ممکن است که فرد نتواند در مقابل دیدن این فیلم ها مقاومت کند و در نتیجه تماشا کردن این فیلم ها، باعث می شود که مشکلات زیادی در زندگی روزمره و زناشویی به وجود آید به این گونه افراد که تمایل زیادی به دیدن فیلم پورن دارند و نتوانند با دیدن آن مقاومت کنند، اعتیاد به فیلم پورن گفته می شود. با توجه به این که به راحتی می توان به این نوع از فیلم ها از طریق شبکه های مجازی دسترسی پیدا کرد. بنابراین روش ترک کردن فیلم پورن اندکی سخت است. ولی روش های متنوعی وجود دارد که از طریق آن می توان به راحتی تماشای فیلم پورن را ترک کرد. در انجمن sa اصفهان ما شما رو از شر این اعتیاد نجات می دهیم.

دلایل اعتیاد:

 

به طور حتم تماشا کردن فیلم های پورن دلایل مختلفی می‌ تواند داشته باشد به عنوان مثال می ‌توان گفت که :

  • یکی از دلایلی که ممکن است فرد اعتیاد به تماشا کردن فیلم‌ های پورن داشته باشد، فرهنگ ناسالم هست. مثلاً ممکن است افراد با یکدیگر صحبت کنند و یکسری فرهنگ‌ ها به تصورات و باورهای نادرست نسبت‌ به بدن افراد و یا سایر فانتزی‌ های خود در ذهن فرد ایجاد کنند. در این‌ صورت فرد وقتی که نتواند به آن تصورات دسترسی داشته باشد! به‌ دنبال این تصورات و باورهای نادرست در فضا های مجازی و همچنین فیلم‌ های می گردد . تماشا کردن این فیلم ها و دسترسی به این تصورات و باور های غلط در فیلم‌ های پورن باعث می‌ شود که روابط زناشویی افراد سرد شده و نسبت‌ به هم یکسری مشکلات دیگر به وجود آید .
  • یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌ شود، فرد اعتیاد به تماشا کردن فیلم‌ های پورن داشته باشد و اقدام به خود ارضا کردن کند بیماری‌ های روحی و روانی فرد است. یعنی ممکن است فردی که این فیلم ها را تماشا می کند از قبل مشکلات روحی و روانی داشته باشد مثل افسردگی ، اضطراب و یا یکسری مشکلات دیگر که به این نوع فیلم‌ ها پناه می‌ برد و از تماشا کردن آن ها لذت می‌ برد و خود ارضایی می کند، وقتی‌ که فرد علاقه بسیاری به این فیلم‌ ها داشته باشد، تماشا کردن آن را به‌ مرور زمان تکرار خواهد کرد و این موضوع ممکن است، اعتیاد و وابستگی به تماشای این نوع فیلم را به‌ همراه داشته باشد .

تماشا این فیلم‌ ها علاوه بر این که در زندگی تاثیرات منفی خواهد داشت بر مغز افراد هم اثرات منفی می گذارد .مثلا خود ارضایی می تواند اثرات نامخرب در روابط زناشویی داشته باشد، باعث تخریب قیافه فرد شود ، باعث ضعیف شدن چشم افراد شود ، باعث تغییر خلق فرد شود ، افسردگی فرد را به همراه داشته باشد و …

 

 

ترک فیلم پورن

 

 

همان گونه که گفته شد اعتیاد و وابستگی به تماشای فیلم پورن تاثیرات بسیار منفی به همراه خواهد داشت از این رو ضرورت دارد تا تماشای این نوع فیلم ها را ترک کرده که روش های مختلف این موضوع را بررسی می کنیم.

 

ترک فیلم پورن

 

  1. برای این که بتوان این نوع فیلم را ترک کرد داروی خاصی وجود ندارد که با استفاده از آن بتوان تماشا کردن این فیلم ها را ترک کرد. ولی می‌ توان به مشاوره و یا روان‌ شناس مراجعه کرده و آن‌ ها تشخیص دهد که علت تمایل به مشاهده این فیلم کدام یک از موارد اشاره شده است. اگر علت آن ها بیماری‌ های روحی و افسردگی باشد دارو های ضدا فسردگی تجویز خواهد کرد، در غیر این صورت روش‌ های مختلفی را پیشنهاد خواهد کرد که از طریق آن به‌ راحتی بتوانید اعتیاد و وابستگی خود نسبت‌ به این فیلم ها را به حداقل برسانید و خود ارضاییرا ترک کنید. یکی از دلایل مهمی که افراد به روان‌ شناس مراجعه می کند این است که وقتی روان‌ شناس روش‌ های را برای ترک این فیلم ها ارائه می دهد فرد متعهد می شود که نسبت‌ به این روش ها اقدام کند و به راحتی نسبت به تماشای آن اقدام نکند . ولی در  چنین شرایطی هم ممکن است که درمان فرد مدت زیادی طول بکشد در چنین مواقعی نباید از روش درمان دلسرد شده و شیوه درمان را نیمه کاره رها کرد .
  2. یکی دیگر از روش‌ هایی که می‌ توان از طریق  آن‌ تماشای فیلم را ترک کرد تغییر دادن سبک زندگی فرد است یعنی وقتی‌ علت تماشای این فیلم مشخص شود با تغییر دادن سبک زندگی می توان باعث شد که  دیگر تمایلی به تماشای آن ها نداشته باشید و به راحتی با ترک آن کنار بیایید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.