ترک اعتیاد جنسی فعال با جلسات SA در اصفهان

ترک اعتیاد جنسی فعال با جلسات SA در اصفهان

جلسات sa که مربوط به انجمن معتادان جنسی گمنام است برای کمک به افرادی تشکیل شده که با رفتارهای شهوانی اجباری و افکار جنسی خود مشکل دارند.اعتیاد جنسی به هر نوع از رابطه جنسی چه با خود و چه با دیگران (برای افراد متاهل بجز با همسر خود) گفته می شود.عوامل محرک برای معتاد جنسی در سه جنبه جسمی ، فکری و روحی نهفته است و با شرکت در جلسات انجمن sa  میتوان موفق به ترک و متوقف کردن این بیماری شد.

ترک اعتیاد جنسی فعال با جلسات SA در اصفهان

آیا sa برای من است؟ | تجربه اعضا

آیا sa برای من است؟ | تجربه اعضا

من از ناتوانی در متوقف کردن چیزی که انجام آن باعث می شدنسبت به خودم احساس بدی داشته باشم و حقیقتا نمی خواستم انجامش دهم گیج شده بودم.خودارضایی و خیال پردازی زیاد شده بود و به صورت اجبار در آمده بود.سرانجام اسیر این فکر می شدم که خودارضایی کنم و مجبور بودم بروم و انجامش دهم.من از اینکه نمی توانستم متوقف شوم و متوقف باقی بمانم احساس عصبانیت می کردم.شرمسار بودم زیرا فکر می کردم اراده ام ضعیف است و همیشه هراسان بودم.

من به SA آمدم به دلیل اینکه چنان در احساسی را تجربه می کردم که می خواستم خودم را بکشم اما نمی توانستم خود را برای انجامش متقاعد کنم.من دریافتم که کنترل زندگی را از دست داده بودم و شهوت بدون اجازه من در حال نابود کردن زندگی من است.

وقتی برایم سوال شد که آیا به sa تعلق دارم یا نه راهنمایم به من گفت می توانم به بیماری خود برگردم و ده یا پانزده سال دیگر درد و ناامیدی بیشتری را به خود تحمیل کنم تا ثابت کنم که واقعا یک معتاد جنسی هستم.با وجود اینکه جزییات داستانهای ما اغلب با اعضای مسن تر مطابقت نداشت، دریافتیم که احساس انزوا و گناه و شرم ناشی از بیرون ریزی و رفتارهای محرب در همه ما مشترک بودند.

به این درک رسیدم که تخنلاف سنی و تفاوت در داستان های ما اهمیتی نداشتند.ما همه معتاد جنسی بودیم ،اشخاص بیماری که برای خوب شدن تلاش می کردند.

معرفی ابزارهای جلسات sa

معرفی ابزارهای جلسات sa

در جلسه معتادان جنسی گمننام هوشیاری یعنی خودداری از برقراری هر نوع ارتباط جنسی چه با خود و چه با دیگران یعنی کسی که با او ازدواج نکرده ایم.تنها شرط عضویت در این جلسه تمایل به ترک شهوترانی و از لحاظ جنسی پاک بودن است.برای همین منظور انجمن اس ای تعدادی ابزار ساده و قدرتمند در اختیار اعضا قرار می دهد که در زیر به آنها می پردازیم.

 1. هشیاری
 2. راهنما گرفتن
 3. جلسات
 4. تلفن
 5. نوشتن
 6. نشریات
 7. انجمن
 8. دعا و مراقبه
 9. تسلیم شدن ( سپردن)
 10. ترازنامه رنجش
 11. گذشت کردن
 12. کارکرد قدم
 13. نیروی برتز
 14. خدمت
 15. سنت ها
 16. پذیرش
 17. دعای آرامش
 18. شعارهای برنامه
 19. گمنامی

جنبه های عمومی اعتیاد از منظر انجمن sa

جنبه های عمومی اعتیاد از منظر انجمن sa

تجربیات ما سه جنبه از وضعیت ما یعنی ناگیرایی ، تلاش برای ترک و خماری را که به طور معمول مشخص کننده انواع اعتیاد هستند نشان می دهد.اگر فردی یکی از از این سه پدیده را داشته باشد عموما به عنوان یک معتاد شناخته می شود.وقتی که ما این معیار را در مورد خودمان به کار می گیریم تشخیص می دهیم که به شهوت ، سکس ،روابط جنسی و یا گونه های متفاوتی از این ها اعتیاد داریم.

 1. ناگیرایی : اشاره دارد به گرایش فرد برای هموار کردن مقدار بیشتری از دارو یا فعالیت اعتیادگونه بر خود.فرد از مصرف لذت بیشتری می برد و در نتیجه برای حفظ تاثیر دلخواه و تجربه دوباره لذت آن نیاز به افزایش دارو یا افزایش میزان فعالیت اعتیادگونه دارد.
 2. تلاش برای ترک : اشاره به پدیده ای دارد که در آن معتاد به نوعی برای قطع استفاده از ماده یا فعالیت اعتیادگونه تلاش می کند.شاید بهتر باشد نام این پدیده را اقدام برای ترک بنامیم.ما بارها و بارها برای ترک کردن سوگند خوردیم.
 3. خماری : اشاره دارد به نشانه هایی که یک معتاد در زمان محرومیت از دارو یا فعالیت اعتیادگونه ممکن است تجربه کند.چنین نشانه هایی می تواند جمی،احساسی و یا هر دو باشد.

سخنی با تازه وارد در انجمن معتادان جنسی گمنام

سخنی با تازه وارد در انجمن معتادان جنسی گمنام

بعضی از ما در ست نمونه بارزی از یک معتاد جنسی برای جامعه بوده ایم و بعضی از ما خیر.بعضی از ما به خرید و فروش روابط جنسی در خیابان ها روی آورده بودیم و بعضی دیگر این کارها را مخفیانه در میخانه ها و محل های عمومی انجام می دادیم.بعضی از ما خودمان را در روابط نامشروع دردناک و نابودکننده یافتیم و بعضی دیگر دستخوشبرقراری روابط ناسالم با شخص یا گروهی از اشخاص شدیم.

بسیاری از ما وسوسه را درون خودمان پنهان کردیم و به خودارضایی اجباری ،عکس ها،اندام پرستی، چشم چرانی و بدن نمایی متوسل شدیم.بعضی از ما دیگران را قربانی کردیم.بسیاری از ما به خانواده، دوستان و همکارانمان خسارت زدیم.اکثر ما فکر می گردیم تنها هستیم که نمی توانیم جلوی خود را بگیریم و این کارها را بر خلاف اراده خود انجام می دادیم.

وقتی وارد SA شدیم متوجه شدیم علی زغم تفاوت هایی که داریم،همه ما مشکل مشترکی داریم به نام وسوسه شهوت که معمولا با میلی غیر ارادی برای برقراری نوعی رابطه جنسی همراه است.ما از درون به یکدیگر شبیه بودیم.جزییات مشکل ما هرچه که بود ما داشتیم از لحاظ معنوی میمردیم.

از کجا بفهمم اعتیاد جنسی داشته و به جلسات اس ای نیاز دارم؟

از کجا بفهمم اعتیاد جنسی داشته و به جلسات اس ای نیاز دارم؟

در صورتی که جواب سوالهای زیر مثبت بود باید بدانیم که یک معتاد جنسی هستیم و نیاز به شرکت کردن در جلسات sa داریم.

 1. آیا تا به حال فکر کرده اید که برای رهایی از افکار و رفتار جنسی نیاز به کمک دارید؟
 2. آیا تا به حال فکر کردید که اگر تسلیم شهوت نبودید وضعیت بهتری داشتید؟
 3. آیا تا به حال فکر کردید که تحریک ها و روابط جنسی کنترل شما را به دست گرفتند؟
 4. آیا برای فرار از واقعیت ،تسکین اظطراب و یا به این دلیل که نمیتوانید از عهده مشکلات برآیید به روابط جنسی پناه می برید؟
 5. آیا پس از رابطه جنسی احساس گناه،پشیمانی و افسردگی می کنید؟
 6. آیا پیگیری مسائل جنسی برای شما اجباری و بی اختیار شده است؟
 7. آیا در طول رابطه جنسی برای لذت بیشتر به تصاویر ذهنی و یا خاطرات جنسی خود پناه می برید؟
 8. آیا شما دائم از یک رابطه به سراغ رابطه دیگری می روید؟
 9. آیا احساس می کنید که داشتن یک رابطه صحیح می تواند به شما کمک کند که شهوت ،خودارضایی و بی بند و باری جنسی را متوقف کنید؟
 10. آیا در خود نیاز شدید عاطفی و جنسی به یک شخص دیگر احساس می کنید؟

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.