انجمن معتادان جنسی

انجمن معتادان جنسی

انجمن معتادان جنسی اصفهان چجور انجمنی است؟

برای رهایی از  مشکلات اعتیاد جنسی تنها با عضو شدن  در انجمن می توانند به راحتی بهبود یابند چرا که هدف انجمن، هوشیاری از نظر جنسی و رساندن مردم به هوشیاری و آگاهی لازم می باشد.

اعتیاد جنسی بسیار مخرب می باشد و سبب اتفاقات جبران ناپذیری می شود که زندگی فرد را مختل کرده و بر روابط اجتماعی و زندگی و شغل و درس و….تاثیر می گذارد و دارای اثرات منفی می باشد.

اعتیاد جنسی انواع مختلفی دارد که دراین قسمت به آن ها اشاره کرده ایم:

  • اعتیاد به رابطه جنسی
  • خیال فانتزی
  • خودارضایی
  • اعتیاد به تماشای فیلم پورن

و….

 

انجمن معتادان جنسی اصفهان

 

با  توجه به آماری که از کلینیک ها و مراکز درمانی به دست آمده است؛ تقریبا هفت درصد از  افراد دچار اختلال اعتیاد جنسی هستند که نه تنها اگاهی ندارند  بلکه درباره ی درمان آن نیز هیچ اطلاعاتی ندارند.

این افراد معمولا نمی توانند بر کارها و فعالیت های خود- افکار- و حتی نمی توانند تمایلات و فشارهای جنسی  را کنترل داشته باشند. به راحتی به  دیگران بدون رضایت طرف نزدیک می شوند.

علت به وجود آمدن اعتیاد جنسی، هنوز مشخص نشده ولی از نظر متخصصین علل این مورد می تواند ژنتیکی، خانوادگی؛ مشکلات روانی و اجتماعی و… باشد و حتی  این افراد احتمال این که در کودکی مورد خشونت جنسی و آزار و اذیت قرار گرفته باشند؛ وجود دارد.

انجمن معتادان جنسی

ترک اعتیاد جنسی

 

حال درمان چیست؟ چه درمان هایی وجود دارد و این افراد چگونه به اعتیادشان خاتمه دهند.

اعتیادهای دیگر معمولا به این صورت ترک می شود که فرد دیگر سراغ آن نرود. ولی ترک اعتیاد جنسی به آن معنی نیست که فرد دیگر به سمت رابطه جنسی نرود که ذاتا امکان پذیر هم نیست.

چرا که داشتن رابطه جنسی یکی از نیازهای عادی انسان می باشد و شخص معتاد به این کار باید رفتار جنسی سالم و ناسالم را تشخیص دهد و به درستی یاد بگیرد که ممکن است ماه ها طول بکشد. در ادامه مطلب به بعضی از روش های درمان اشاره کرده ایم:

بستری کردن فرد معتاد | انجمن معتادان جنسی اصفهان

 

برای بستری کردن بیماران جنسی جهت ترک اعتیاد به آن، مراکز زیادی وجود دارد که این افراد حداقل سی روز باید دیگر برنامه هایشان را تعطیل کنند و برای درمان خود در این مراکز تلاش بکنند تا دوباره به حالت قبل برگردند و بر فعالیت های جنسی خود کنترل  داشته باشند. دراین مراکز  برنامه های مختلف درمانی و انواع جلسات فردی و گروهی و… تشکیل می شود.

درمان رفتاری شناختی، باعث می شود تا شخص تمامی محرک های جنسی خود را بشناسند تا بتوانند به درستی راه مقابله با آن را فرا بگیرند و رفتار مناسب با آن را داشته باشند.

روش دیگر؛ دارو درمانی است که فرد باید یک دوره درمان را به واسطه دارو بگذراند.این داروها، سبب کاهش میل جنسی می شود و حتی اگر این افراد مسئله بهداشت روانی مانند افسردگی داشته باشند؛ به ان نیز کمک  و مقابله می کند. افراد معتاد، با

چالش های فراوانی رو به رو است و شاید نیازباشد تا یک سال هم از داشتن رابطه جنسی دوری کنند.

دوره ی ترک اعتیاد به این افراد کمک می کند تا اولا علت و ریشه یابی کنند و تمامی مسائل عاطفی خودشان را بررسی کنند و سپس اقدامات لازم را انجام دهند.

درمان خودارضایی

 

همان طور که می دانید ترک خودارضایی می تواند به سلامت روحی و جسمی بسیار کمک کند.اولین کار و اقدام، مراجعه به روانشناس می باشد که راه کارهای مناسبی را به شما می دهد تا رفته رفته اعتیاد شما کاسته شود. دارودرمانی از درمان های دیگر هست که با مراجعه به روان پزشک و تجویز دارو به شما کمک می کند تا با گذراندن یک دوره اعتیادتان کاهش یابد.

خب حال اگر اعتیاد جنسی درمان نشود چه خواهد شد؟

 

این افراد به رفتارهای خطرآمیز و  ناخوشایند خود ادامه می دهند که حتی ممکن است  در ابتدا سلامتی خود و سپس شریک زندگی و زندگی مشترک خود را مشکل ساز کنند. نکته دیگر این است که این بیماری حتی قابل انتقال به شریک زندگیشان هست. عدم درمان به موقع می تواند منجر به تجاوز، خشونت و آزار جنسی، جنایت و… شود که آینده فرد را خدشه دار می کند.

سخن آخر

در این مقاله، درباره ی اعتیاد جنسی و راه های ترک ان و انجمن معتادان جنسی اصفهان را بیان کردیم تا آگاهی و هوشیاری لازم را داشته باشید. در صورت داشتن هر گونه سوال با ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.