پیوند مرتبط    پیوند مرتبط     گزارش و اساسنامه    گزارش و اساسنامه     تماس با آدرس جلسات    تماس با آدرس جلسات     نشریات    نشریات     آدرس جلسات    آدرس جلسات     صفحه اصلی    صفحه اصلی     لوگونشریات ، پرسشهای متداول

پرسشهای معمول یک تازه وارد در SA

تازه واردها و کسانی که با انجمن SA آشنا نیستند، پرسشهایی درباره انجمن دارند که ما سعی میکنیم بعضی از آنها را با پاسخهای کوتاه در اختیار شما بگذاریم. همچنین اگر پرسشی را که در ذهن خود دارید در اینجا مشاهده نمی کنید میتوانید با موضوع "پرسشهای متداول" یک پیام در بخش تماس با ما برای ما ارسال کنید تا با پاسخ آن، در همین صفحه قرار گیرد.

                     

  چگونه بفهمم که یک معتاد جنسی هستم؟     آیا انجمن SA یک برنامه ی برنامه ی گروه درمانی است؟
در منوی نشریات گزینه ای به نام از خود امتحان  بگیرید وجود دارد که میتوانید با پاسخهای صادقانه به آنها خود  را بررسی کنید که آیا یک معتاد جنسی هستید و نیاز به SA دارید  یا نه و میتوانید خود کنترل شهوت را در دست بگیرید.   خیر، انجمن SA نوعی درمان جنسی یا گروه درمانی نیست. جلسه­ های SA بوسیله  ­ی اعضای SA و با بكار گرفتن رهنمودهای جلسه هدایت می­ شود. در یك جلسه­ ی  SA راهنماهای حرفه ای وجود ندارند. اما تجربه ی ما در این انجمن این است که  هر مشكلی به SA بیاوریم، ما را در یك راه حل مشترك سهیم می شویم. دوازده­  گام و دوازده سنت بهبودی در انجمن، بر پایه­ ی هوشیاری جنسی مورد تجربه  قرار می­ گیرند.
     
  پس از پذیرش اینکه من مشکل دارم باید چه کار کنم؟     شرط عضویت در SA چیست و چگونه میتوانیم عضو این انجمن باشیم؟
به انجمن SA بپیوندید. برای بدست آوردن شماره تلفن و یا آدرس  جلسه ها، در همین سایت به بخش جستجوی جلسه ها بروید و گروهها  را در شهر و استان خود پیدا کنید. اگر در شهر و استان شما جلسه  نیست هیچ جای نگرانی نیست، شما میتوانید از طریق تلفن و یا  جلسه های آنلاین با اسکایپ، با اعضا در ارتباط باشید. از  نوشته­ های برنامه­ ی ما استفاده كنید: جزوه ­ها، معتادان جنسی  گمنام، ادامه­ ی بهبودی، الكلی­ های گمنام و دوازده گام و  دوازده سنت. یك راهنما بگیرید. گامها را كار كنید.   تنها شرط عضویت در انجمن SA، تمایل به ترک شهوت و از لحاظ جنسی  هوشیار عمل کردن است. هر كسی كه فکر می­ کند ممكن است با شهوت  مشكل داشته باشد، ما برای حضور داشتن در جلسه­ های بسته­ ی SA  به او خوش آمد میگوییم و اگر بگوید كه تصمیم به متوقف كردن  شهوترانی و هوشیار جنسی را دارد، می­تواند خود را عضو انجمن SA  بداند.
     
  راهنما در انجمن به چه کسی گفته می شود؟     برای پیوستن به انجمن SA چقدر باید هزینه پرداخت؟
راهنما یك شخص است كه هشیاریش برای شما جذاب است. راهنما  معمولا میزان بیشتری سلامت عقل، پاکی، آرامش و دانش، از رهجو  دارد. در زمان انتخاب راهنما قاعده بر این است که از کسی  درخواست کنیم که در کارکرد قدمها از ما جلوتر باشد، پاکی مستمر  و موفقیت آمیزی داشته باشد و آن بهبودی ای که ما بدنبالش هستیم  در او متجلی باشد. راهنما ، خود نیز باید یک راهنما داشته باشد  و به صورت مرتب در جلسات شرکت کند. راهنما می تواند هدایتگر ما  در کارکرد قدم باشد و در مسیر زندگی برایمان سرمشق  باشد. راهنما و رهجو در جلسات SA عموما جنسیت یکسان دارند.  راهنما عمل بهبودی را برایمان انجام نمی دهد و مشکلاتمان را از  طریق راه حل های جادویی حل نمی کند. راهنما پدر، مادر،  درمانگریا یک روحانی نیست، بلکه شخصی است که تجربه، قدرت و  امیدش را با ما مشارکت می کند. او همچنین ابزارهای روحانی ای  که برنامه SA ارائه می دهد را برای ما یادآوری می کند   جلسه­ های SA رایگان می ­باشد. برای عضویت؛ هیچ حق عضویت یا  دستمزدی لازم نیست. در طول جلسه­ ها بوسیله­ ی كمكهای بدون  انتظار برای مخارج اجاره، نشریه، نوشیدنی و غیره سبدی را به  گردش در می آوریم. بنابر روح سنت هفتم ما؛ ما از طریق كمكهای  داوطلبانه خود كفا هستیم.
     
  برای هشیار بودن چه كاری باید انجام دهم؟     تعریف هوشیاری جنسی در انجمن SA چیست؟
در SA هیچ چیز مطلقی وجود  ندارد، بنابراین ما می­  توانیم چیزهایی را كه  درباره­ ی هوشیار بودن  می­ دانیم با شما تقسیم  كنیم. ما به جلسه­ ها  می­رویم، گامها را كار  می­ كنیم، ما از نشریه­  ها استفاده می­ كنیم  (نشریات SA و هم AA)؛ ما  راهنماهایی داریم كه با  آنها با یك برنامه­ ی  منظم صحبت می­ كنیم.  بیشتر ما به این باور  رسیدیم كه یك نیروی برتر  داریم كه ما را هشیار نگه  می دارد.   در تعریف هوشیاری، ما برای اشخاص  خارج از معتادان جنسی گمنام صحبت  نمی­ كنیم. هوشیاری جنسی برای  معتادان جنسی گروه ما به این معنی  است كه با خود و با دیگران، بجز  با همسر خود، هیچگونه ارتباط جنسی  نداشته باشیم. در تعریف هوشیاری  SA اصطلاح "همسر" به شریكی كه در  طی یك ازدواج بین مرد و زن صورت  گرفته باشد گفته می­ شود. هوشیاری  جنسی همچنین معنی آزادی تدریجی از  شكل­های مختلف افكار جنسی و تحریك  كننده­ ها و شهوتی كه وارد زندگی  ما شده بود را می­ دهد. این آزادی  به وسیله­ ی هوشیار ماندن و به  كار گرفتن دوازده گام و دوازده  سنت در زندگی روزانه­ ی ما بدست  می آید
     

نشریات  پرسشهای متداول 

کليه حقوق اين سايت برای انجمن معتادان جنسی گمنام ناحیه اصفهان محفوظ است

برنامه نويسی اصفهان هاست

www.saesfahan.ir